BANDIRMA KIRMIZI: 81 GEMLİK BASKETBOL: 76Eskişehir’de düzenlenen Federasyon Kupası D Grubu 3. Karşılaşmasında Bandırma Kırmızı, ikinci yarıdaki oyunuyla Gemlik Basketbol’u 81-76 mağlup etti ve çeyrek finale yükseldi.

Bandırma Kırmızı karşılaşmaya Eray Akyüz, Boran Güler, Önder Atun, Ercan Osmani ve Furkan Haltalı beşi ile başladı. Mücadeleye hızlı başlayan taraf Bandırma Kırmızı oldu. Hücumda Eray Akyüz ve Boran Güler ile sayılar bulan Kırmızılı Gençler ilk çeyreği de 20-14 önde geçti.

İkinci çeyrek oyuna hızlı başlayan taraf konuk ekip Gemlik Basketbol oldu. Bandırma Kırmızı hücumda Furkan Haltalı ve Önder Atun ile sayılar bulsa da savunmada istediklerini ortaya koyamadı. Kalan bölümde hücumda da istediği oyunu oynayamayan Bandırma Kırmızı soyunma odasına 40-40 beraberlikle girildi.

İkinci yarıya Bandırma Kırmızı hücumda ve savunmada enerjik başladı. Hücumda Hakan Sayılı ve Eray Akyüz ile sayılar bulan Bandırma Kırmızı oyunda 25. dakikada beraberliği yakaladı. Kalan bölümde de karşılıklı sayılarla geçen maçta final çeyreğine 59-56 önde girdi.

Final çeyreğine Bandırma Kırmızı hızlı başladı. Üst üste hızlı hücumlarla sayılar üreten Kırmızılı Gençler, savunmada da istediği oyunu ortaya koyunca oyunda üstünlüğü ele geçirdi. Kalan bölümde Ercan Osmani, Eray Akyüz ve Furkan Haltalı ile sayılar üreten Bandırma Kırmızı karşılaşmadan da 81-76 galibiyet ile ayrıldı.

Kırmızılı Gençler Federasyon Kupası Çeyrek Finali’nde 4 Ekim Cuma günü saat 15.15’te Petkim Spor ile karşılaşacak.

Bandırma Kırmızı Antrenörü Ayberk Alen karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi: ‘‘Bugün kazandığımız için mutluyum. İkinci devredeki oyunumuz umut vaat etti. Ancak son bölümde çok bireysel hatalar yaptık. Maç çok önce kopabilirdi. Ama buna rağmen gruptan çıktığımız için de ayrıca mutluyuz. Genç bir takım olduğumuz için hata yapmamız normal. Oynadıkça tecrübe kazanacaklar. Gemlik Basketbol’u da mücadelesinden dolayı kutluyorum.’’ dedi. Başarılı genç oyuncu Ercan Osmani ise: ‘‘Gruptan çıktığımız için mutluyuz. Genç bir ekibe sahibiz. Bundan dolayı da bireysel hatalarımız biraz fazla oluyor. Ancak çalışarak bunları da yapmamaya çalışacağız.’’ dedi.

Maç: Federasyon Kupası D Grubu 3. Karşılaşması

Salon: Eskişehir Üniversitesi 2 Eylül Kampüsü Spor Salonu, Eskişehir

Hakemler: İsmail Binbir, Seda Esen, Niyazi Yasin Kahraman

Periyotlar: 1P: 20-14  2P: 20-26  3P: 19-16  4P: 22-20  MS: 81-76

Bandırma Kırmızı: Eray Akyüz 25 sayı, 6 ribaund; Boran Güler 12 sayı, 8 ribaund; Ercan Osmani 14 sayı, 7 ribaund; Furkan Haltalı 17 sayı, 15 ribaund; Hakan Sayılı 8 sayı, 4 ribaund; Önder Atun 5 sayı, 2 ribaund

Gemlik Basketbol: Diante Levan Watkins 22 sayı,6 ribaund; Yiğit Emre Mirza 2 sayı, 1 ribaund; Serdar Yavuz 2 sayı; Can Terzioğlu 3 sayı, 4 ribaund; Mehmet Ali Yatağan 1 sayı, 4 ribaund;  Murat Can Esen 14 sayı, 7 ribaund; Gary Eugene Johnson 9 sayı, 5 ribaund; Berkay Kutlu 12,  2 ribaund;Fatih Eravcı 11 sayı, 5 ribaund