Bahçeşehir Koleji, ING Basketbol Süper Ligi’nin 17. Haftasında Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda Pınar Karşıyaka’yı ağırladı. Başından sonuna kadar büyük mücadeleye sahne olan ve uzatma periyoduna giden karşılaşmadan 104-99 galibiyetle ayrılan Kırmızı Ejderhalar, 2022’deki ilk zaferini elde etmiş oldu.

Bahçeşehir Koleji mücadeleye Kartal Özmızrak, Jamar Smith, Jamal Jones, Sam Dekker ve Richard Solomon; konuk takım Pınar Karşıyaka ise Can Korkmaz, Tony Taylor, Amath M’Baye, Bonzie Colson ve Alex Tyus beşiyle başladı.

Kırmızı Ejderhalar maça Smith ve Solomon’un isabetleriyle başlarken, ilk üç dakikayı 4-0 önde geçti. Çeyreğin orta bölümünde Can Korkmaz liderliğinde skora ortak olan Pınar Karşıyaka, periyodun sonuna 4 dakika 48 saniye kala gelen televizyon molasına 7-6 önde girdi. Bahçeşehir Koleji, moladan  Jones’un üst üste bulduğu 10 sayıyla döndü ve maçın ilk dörtte birlik periyodunu 23-17 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Smith liderliğinde etkili başlayan Bahçeşehir Koleji skoru 32-23’e getirince konuk takımı devrenin sonuna 6 dakika 37 saniye kala mola almaya zorladı. Kırmızı Ejderhalar moladan Oğuz’un isabetleriyle döndü ancak hücumda tıkanmalar yaşamaya başlayınca ilk yarının bitimine 3 dakika 10 saniye kala bu kez molaya başvuran taraf oldu (39-26). Devrenin son bölümünde de skor avantajını koruyan Bahçeşehir Koleji, soyunma odasına 46-36’lık skorla önde giden taraf oldu.

İkinci yarıya iki takım da hücum ve savunmada dengeli bir şekilde başladı ve ilk üç dakika, 50-43’le geçildi. Çeyreğin bitimine 4 dakika kala gelen televizyon molasına 54-50 Bahçeşehir Koleji üstünlüğünde girildi. Moladan Colson ve Can’ın üçlükleriyle dönen Pınar Karşıyaka, çeyreğin son 2.5 dakikasına 58-54 önde girdi. Periyodun son bölümünde Muhammed’in bulduğu isabetlerle oyunun kontrolünü yeniden ele geçiren Kırmızı Ejderhalar, maçın son dörtte birlik bölümüne 63-60 üstünlükle girdi.

Pınar Karşıyaka son çeyreğe Colson’ın etkili oyunuyla başladı ve son 6.5 dakikaya girilirken skoru 71’de eşitledi. Maçın bitimine 4 dakika 51 saniye kala gelen televizyon molasına 74-74 beraberlikle girildi. Konuk ekip moladan 6-2’lik bir seriyle dönüp skoru 75-80’e getirince Bahçeşehir Koleji, maçın sonuna 2 dakika 37 saniye kala molaya başvurdu. Büyük mücadeleye sahne olan son bölümünde skor 83’te eşitlendi ve maç uzatmaya gitti.

Uzatma periyoduna Smith’in üçlükleriyle başlayan Kırmızı Ejderhalar, Solomon’ın açık sahada bulduğu smaçla skoru 94-90’a getirince, konuk ekip maçın bitimine 1 dakika 50 saniye kala mola aldı. Son bölümde de üstünlüğünü koruyan Kırmızı Ejderhalar, sahadan 104-99’luk skorla galip ayrıldı.

‘’Son dönemde özellikle Avrupa’da oynayan takımlar sakatlıklar, uzun yolculuklar, COVID gibi etkenler yüzünden ritim kaybedebiliyor. Biz de böyle bir dönemden geçtik, toparlanmaya çalışıyoruz. Bugün evimizde çok önemli bir rakibi ağırladık. İyi bir maç planı yaptığımızı ve bunu uyguladığımızı düşünüyorum. Oyuncularımı tebrik, buraya gelip bizlere destek olan seyircilerimize de teşekkür ediyorum.’’