Misli.com Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele eden Gemlik Basketbol, isim sponsorluğu konusunda Akran Şirketler Grubu ile anlaşma imzalayarak 2022-2023 sezonunda tekrar Akran Gemlik Basketbol olarak müsabakalarda Bursa’yı temsil edecek.

Yapılan anlaşmayla ilgili açıklamalarda bulunan Akran Gemlik Basketbol’un Başkanı Berkay Bulut, “İlimizi ve ilçemizi en iyi şekilde AKRAN GEMLİK olarak temsil ettik. Geçtiğimiz sezon Tofaş Spor kulübü ile yaptığımız pilot takım uygulaması Türk basketbolu adına önemli bir adımdı. Aynı şekilde bu sezon da birlikteliğimize devam ederek hem Tofaş Spor Kulübü pilot takımı olarak, hem de AKRAN GEMLİK olarak ligde yer alacağız. Bu mücadelemizde Akran Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Korkmaz’a da kulübümüze verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Akran Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Korkmaz isei, “Gemlik Basketbol Kulübü’nün 1 yıl daha Akran Gemlik olarak devam etmesi benim için çok önemli. Çünkü bu şehir bize kazancımızı sağladı. Bizler de, aynı sorumluluğu alarak bu gün 1. Lig’de mücadele eden takımımızı yalnız bırakmayarak AKRAN GEMLİK olarak yeni hedeflerle yola çıkıyoruz” şeklinde konuştu.

Karşılıklı atılan imzalar sonrasında, Gemlik Basketbol isminin yanı sıra, logosu da Akran Gemlik Basketbol olarak değişti.